Forum Zbąszyń :: Nasze miasto Strona Główna Zbąszyń :: Nasze miasto
Miasto z tradycjami, położone nad jeziorem Błędno w woj. wielkopolskim, posiadające ogromne walory turystyczne. Zastrzegam, że na forum nie wolno nikogo obrażać!
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

Ciekawostki:)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zbąszyń :: Nasze miasto Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blacklady
user 300
user 300Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 388
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wszechswiat

PostWysłany: Śro 11:40, 16 Sty 2008    Temat postu:

Wejdzcie sobie na ta stronke,niektore przypadki sa wrecz odrazajace. [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Nie 10:03, 20 Sty 2008    Temat postu:

ale stronka ciekawa, jak coć jeszcze masz to podrzuć
Powrót do góry
kotek trajkotek
user 1500
user 1500Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 1795
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zbąszyń

PostWysłany: Nie 10:25, 20 Sty 2008    Temat postu:

strona ciekawa

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Czw 18:45, 27 Mar 2008    Temat postu:

mały artykuł odnośnie słynnej już daty 2012. znając życie pewnie znowu z duzej chmury mały deszczCo najmniej od 100 lat znana jest święta liczba kalendarza Majów, bez wątpienia odziedziczonego po znacznie wcześniejszej i wysoko rozwiniętej cywilizacji. Na niej urywa się ich kalendarz obejmujący niewiarygodnie długi czas. Ta sama liczba, 11 804, zapisana inaczej, znajduje się w słynnej płaskorzeźbie Zodiaku z Dendery w Egipcie. Ma on co najmniej 6 tysięcy lat i jest wyrytym w kamieniu przesłaniem ze znacznie starszej epoki.
Ogniste fontanny rozpalonej materii słonecznej będą eksplodować z mocą 50 miliardów bomb wodorowych każda. Jęzory plazmowych płomieni wybuchną na wysokość setek tysięcy kilometrów. Oznaczać to będzie, że bieguny Słońca zamienią się miejscami i Słońce zmieni swoje pole magnetyczne. To potrwa zaledwie kilka godzin, może dzień, ale dla Ziemi skutki będą katastrofalne.
Nasza cywilizacja i astronomia zna takie zjawiska, ale tylko w odległych przestworzach kosmosu, poza naszą Galaktyką. Ponad 10 tysięcy lat to za długo, aby nasza cywilizacja zaobserwowała coś podobnego na Słońcu; nasza nauka jest na to za młoda. Wspominają o tym dawne przekazy, również Biblia. Różni dziwacy interpretują prastare budowle jako rzekome ostrzeżenie naszych przodków, ale jak dotąd „prawdziwa” nauka to wyśmiewa.
W następstwie szaleństwa materii Słońca potężna i zabójcza fala naładowanych cząsteczek runie ku Ziemi. Pod wpływem tego olbrzymiego strumienia energii elektromagnetycznej ziemskie pole magnetyczne tak się przeciąży, że górne warstwy atmosfery staną w płomieniach. Będzie to widoczne jako intensywna i wszechobecna zorza polarna. Pasy Van Allena zostaną zniszczone. Fala ta osiągnie największą koncentrację na biegunach Ziemi i wywoła potężne pole elektryczne, przewyższające zdolności absorpcji Ziemi. Pole elektromagnetyczne Ziemi przeciąży się i nastąpi zwarcie – megakrótkie spięcie ze skutkami kataklizmu. Ziemia przez pewien czas zostanie pozbawiona osłony magnetycznej. Nastąpi przeskok biegunowy, co oznacza, że biegun północny i południowy wymienią się. Nie fizycznie, a elektromagnetycznie, to znaczy, że kompas będzie wskazywał północ na Antarktydzie. A będzie to dopiero preludium.

GDY SŁOŃCE ZAJDZIE NAD BUGIEM

Jądro Ziemi złożone z rozpalonego żelaza jest rdzeniem magnesu. Gdy zmienią się bieguny, ma się stać rzecz niesamowita – Ziemia zacznie obracać się w przeciwnym kierunku! Tak jak obracała się, według tej teorii, przed 27 lipca 9792 roku p. n. e. Dlatego od półokresu precesji należy odjąć 1152, a nie 1440 lata ery Lwa – Ziemia zawróciła. Kapłani Majów i Egipcjan wiedzieli to! Pojmując to według naszego rozumienia, Słońce wschodziło wtedy nad Odrą i zachodziło nad Bugiem. I tak ma być ponownie, choć już tego nie ujrzymy. Nie my, bo najgorsze przyjdzie właśnie wtedy.
Zwrot kierunku obrotu Ziemi nastąpi tak gwałtownie, że zewnętrzna powłoka, czyli litosfera i tzw. skorupa oderwie się od podłoża, jakim jest płaszcz ziemski i „popłynie”, hamując gwałtownie. W ciągu paru godzin, może dłużej, wyhamuje z prędkości 1666 km/godz. do zera i ciągnięta przez magnetyzm jądra zacznie się z wolna obracać w drugą stronę. W efekcie dojdzie też do przesunięcia geograficznego lądów i kontynentów. To zdarzyło się już wiele razy. Złudzenie będzie takie, jeśli ktoś będzie mógł to jeszcze widzieć, jakby niebo spadało na ziemię.
Wystąpią niewyobrażalne trzęsienia ziemi. Tam gdzie było płasko, w wielu miejscach powstaną wysokie góry na skutek napierania na siebie płyt lądowych, część lądu zapadnie się w oceany, część gór zapadnie się do poziomu morza. Zamarłe wulkany ożyją, z ogromnych szczelin i pęknięć trysną miliony ton lawy i trujących gazów. Nie zapomnijmy o oceanach – tu nastąpi efekt szarpniętej miski z wodą. Wiele ogromnych pożarów, jakie wtedy powstaną, zostanie zmiecionych przez jeszcze dzikszy kataklizm: fale oceaniczne do wysokości kilometra, rwące z prędkością do 500 km/godz. Cokolwiek będzie w pobliżu oceanu i niżej niż 1500 m, zostanie zmyte z powierzchni ziemi.

DZIEŃ OSTATNI

Planeta – potężne ciało niebieskie – to przetrwa, ale na jej powierzchni tętni życie, nasza cywilizacja!! To będzie jej Dzień Sądu, o którym mówi Biblia. Bo tego nie wymyślili twórcy Biblii, to już było. Dlatego wysoko w Andach można znaleźć muszle skorupiaków i piasek morski, dlatego wokół i wewnątrz jeziora Titicaca leżą tarasy uprawne tak przemyślnie zbudowane, że zdumiewają do dziś, tylko że na wysokości prawie 4000 m, gdzie leży jezioro, nic na nich nie wyrośnie, a woda w jeziorze ma słony smak. Dlatego potężne wielotonowe monolity nieznanych archeologom budowli w Andach rozsiane są jakąś straszną siłą jak klocki Lego i dlatego w wiecznej zmarzlinie Syberii i Alaski, które były niegdyś gdzie indziej, znajdujemy tysiące zamrożonych zwierząt, porozrzucanych jakby były zabawkami z trawy lub zbitych w jedną masę, choć niektóre, jak mamuty czy bizony, ważyły po parę ton.
Co to oznacza dla naszej cywilizacji? Badacze współcześni są zgodni – niewyobrażalną tragedię. W parę dni zginie prawie 99% ludzkości. Tak, to nie pomyłka – prawie 99%. Jeden procent tych, którzy przeżyją, to i tak dużo; jest nas już 6,3 mld, a więc wygląda na to, że przeżyje około 63 mln, powiedzmy 70 mln.
Do tego dojdzie całkowita klęska technologiczna. Kiedy pole elektromagnetyczne się odwraca, różnice potencjałów zniszczą wszystkie urządzenia elektroniczne, przepalą je. Dotyczy to też satelitów, stacji radiowych i TV, sieci komputerowych. To oznacza totalny brak komunikacji i utratę wszystkich danych. Ani jedna elektrownia na świecie nie ocaleje. A jeżeli potraktujemy tę przepowiednię jako kolejny mit, legendę czy urojenia starożytnych ludów, to pewnie nie wygasimy reaktorów w elektrowniach atomowych przed 20 grudnia 2012 roku. Nie rozmontujemy balistycznych rakiet nuklearnych. Wtedy te 70 mln ocalałych pożyje najwyżej rok, bez wyjątku. Taki byłby koniec homo sapiens na Ziemi.
Nasi nieznani przodkowie z poprzedniej cywilizacji również znali energię jądrową, są na to już dowody, ale oni znali też datę Dnia Ostatniego i uniknęli zagłady życia przez radioaktywność. Choć nie wszędzie; w Indiach i na terenie Brazylii istnieją prastare tajemnicze ruiny miast zniszczonych wybuchami jądrowymi. Oficjalna nauka milczy o tym, bo cóż ma powiedzieć? Tamta cywilizacja używała jednak głównie energii słonecznej, choć nasi naukowcy nie wiedzą jeszcze jak. Stąd starożytny kult Słońca.

I DNI NASTĘPNE

Na pewno ocaleje pewna grupa przywódców, naukowców i zabranych w ostatniej chwili młodych ludzi, zwłaszcza kobiet, ukrytych w potężnych schronach. Ale ile z tej wiedzy mogą przekazać tym, którzy ocaleją na Wyżynie Tybetańskiej, w górach Kaukazu, w Andach czy na Wyżynie Afrykańskiej. Ci naukowcy nie będą już młodymi ludźmi. A owe 70 milionów szybko się skurczy o 70-80% na skutek zatrucia powietrza, chorób i zniszczenia cywilizacji. W pewnym ponurym punkcie przesilenia pozostanie pewnie kilka milionów istnień. Może niecały milion?
Przetrwają tylko ci, którzy i dziś obywają się bez elektryczności, opieki medycznej, telekomunikacji, komunalnych pomieszczeń i zakupów gotowej żywności. Dla których pieniądz nie decyduje o przeżyciu. A więc prymitywne plemiona górskie i oddalone od cywilizacji szczepy etniczne. Oni zaczną budowę nowej cywilizacji. Być może dotrą do nich ci ze schronów, być może będą mieli parę samolotów czy helikopterów i w jakiś sposób przekażą im część wiedzy. Ale co? Jak zbudować komputer, telefon komórkowy czy bombę atomową? Może raczej wiedzę rolniczą, podstawy medycyny, zasady prawa i – oczywiście – astronomii. Dokładnie to, czego bogowie Wirakocza i Kukulcan nauczali niegdyś pierwszych Majów.
Po wielu pokoleniach powstanie przekaz, legenda o dobrych bogach, którzy przylecieli na huczących maszynach i nauczali ludzi uprawy roślin, ruchów gwiazd i sztuki życia. Że bogowie ci opowiadali, jak to kiedyś świat był pełen ludzi, którzy latali w żelaznych maszynach, jeździli wozami bez koni, rozmawiali ze sobą z dalekich miejsc, nie widząc się nawzajem i nosili broń miotającą pioruny. Ale pewnego dnia rozgniewali Najwyższego Boga i ten w jednym dniu zniszczył cały ich świat. Zostawili wiele zapisów na okrągłych, błyszczących dyskach. Przechowują je kapłani i przekazują z pokolenia na pokolenie. Nikt ich jeszcze nie odczytał. To są teksty święte. Obiecali też, że kiedyś powrócą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zielony Leszek
user 150
user 150Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:02, 30 Mar 2008    Temat postu:

... tak dla sprostowania - Ziemia wielokrotnie zmieniała położenie (niekoniecznie zmiana północnego na południowy) swoich biegunów magnetycznych. Zdarzało się to wiele razy - jednak nigdy nie wiązało się to ze zmianą kierunku obrotu wokół osi. To jest bzdura, wymyślona, przez żądnych ciekawostek wyznawców różnego rodzaju teorii spisku. Wyobraź sobie siłę zdolną do wyhamowania kuli o tak wielkiej masie... w ciągu krótkiego okresu. Tak krótkiego by ludzie żyjący 5000 lat p.n.e. nie zauważyli, że Ziemia się nie obraca (czyli, że noc trwa .... sto, tysiąc lat?). Mało tego wyhamowanie te musiałoby być na tyle szybkie, aby rośliny, które wymagają światła do życia nie wyginęły. Spróbuj schować doniczkę z kwiatkami na miesiąc do piwnicy i potem ją nagle wystaw na światło dzienne, a potem wyrzuć do kosza.
A mówiąc o miesięcznym "wyhamowaniu" - należy rozumieć przez to zatrzymanie i ponowny obrót Ziemi. Czyli całkowity czas wychamowania jest o połowę mniejszy.

A teraz trochę matematyki...

48 000 km obwodu Ziemi w 24 godziny - to daje prędkość obrotową 2000 km/h

Zakładając, że Ziemia ważąca ( .... nie chce mi się szukać do ilu razy należy podnieść te 10 kg...) ma się zatrzymać w nieco mniej jak tydzień (by rośliny na ocienionej stronie przetrwały) musiałaby tracić na prędkości obrotowej ponad 10 km/h.
Tyle samo potem musiałoby osiągać jej przyspieszenie.

Ta liczba nie robi wrażenia... ale jesli ktoś wie cokolwiek o przeciążeniach i ruchu biernym i odniesie to do masy Ziemi...

...to o tym nie mówi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zielony Leszek
user 150
user 150Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:45, 31 Mar 2008    Temat postu:

I jeszcze jedno - wyhamowanie za pomocą sił elektromagnetycznych jest zawsze płynne. Nie powstałby efekt płynięcia i rozerwania nieciągłości Moho.

A co do właściwości magnetycznych Słońca:

Słońce jest kulą zjonizowanego gazu, składającego się głównie z wodoru i helu. W warstwach powierzchniowych wodór stanowi 72% masy, a hel około 26%. Niecałe 2% składu chemicznego Słońca to pierwiastki cięższe, wśród których najobfitszymi są: węgiel (C), azot (N), tlen (O), neon (Ne), magnez (Mg), krzem (Si), siarka (S), argon (Ar), wapń (Ca), nikiel (Ni) i żelazo (Fe). W jego atmosferze obserwowane są również śladowe ilości prostych związków chemicznych, takich jak grupa cyjanowa (CN), CH, grupa wodorotlenowa (OH) i NH.
(http://www.wiw.pl/astronomia/0701-c2-slonce.asp)

Cykl aktywności Słońca zmienia się co 11 lat. Okres ten ma związek ze zmianą biegunów na Słońcu (też co 11 lat). Słoneczny wiatr wywołuje zaburzenia pola magnetycznego Ziemi (tzw. burze magnetyczne) i jest odpowiedzialny za powstawanie zórz polarnych.
(http://www.physd.amu.edu.pl/~quake/zorze/zorze.html)

I jeszcze jedno - bieduny Słońca z reguły nie pokrywają się z naszymi... więc ich zmiana to nic strasznego.

A co do kalendarza Majów...
Zobacz jak daleko sięga Twój kalendarz w komórce, na komputerze, czy w portfelu. Potem pomyśl, czy skoro kalendarz ten sięga tylko tam, to oznacza, że Ziemia nie bedzie istnieć.

Majowie stworzyli ten kalendarz opierając jego działanie o właściwości koła. Na ich kamieniach było tyle miejsca, że starczyło na 2012 rok n.e. Gdyby ich cywilizacja przetrwała choroby brudnych rąk i zmiany klimatu, na pewno zrobiliby nowe kalendarze.

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zielony Leszek
user 150
user 150Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:54, 31 Mar 2008    Temat postu: No i jeszcze o naszych biegunach

No i jeszcze o naszych biegunach

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Śro 14:51, 07 Maj 2008    Temat postu:

KRAKATAU:
Mało znana niezamieszkana wysepka (przynajmniej do XIX ) leżąca pomiędzy Jawą i Sumatrą. W 1883r. Krakatau znalazła swe miejsce w historii, gdy obudził się w niej potężny wulkan powodując jeden z najbardziej katastrofalnych wybuchów, jakie widział świat. Wulkan Krakatau przebudził się 26 sierpnia eksplodując niemal nieprzerywalnie. Nazajutrz rano 27 sierpnia nastąpiły cztery wybuchy tak potężne, że było je słychać z odległości 3000km w Australii (odgłos doszedł nawet do oddalonej 0 4800km wyspy Rodrigez na oceanie Indyjskim. Punkt kulminacyjny nastąpił o godz. 10 rano kiedy to słup ognie wystrzelił na wysokość 80km w górę (największy zapisany w dziejach ludzkości wybuch). Świat wokół pogrążył się w ciemnościach na dwa i pół dnia Wybuch utworzył potężne fale tsunami, sięgające wysokości 38m, które przetoczyły się przez wybrzeża Jawy i Sumatry zmiatając z powierzchni ziemi 300 miast i wiosek, powodując zarazem śmieć 36000 osób. Morze pełne ciał pokryte było tak grubą warstwą pumeksu, że ratownicy mogli swobodnie po niej chodzić. Skutki wybuchu odczuwalne były przez cały rok. Pył wulkaniczny przesłonił słońce, w skutek czego nastąpiło ogólne ochłodzenie. Kiedy chmury popiołu wreszcie ustąpiły, okazało się, że góra zniknęła, a wyspy grupy Krakatau zostały pogrzebane pod warstwą popiołu tak grubą, że przez pięć lat nic nie mogło na niej urosnąć. Wybuch Krakatau to największy wybuch wulkanu w dziejach ludzkości.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Sob 19:39, 12 Lip 2008    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

2003 (sondaż OBOP). W chwili obecnej 49% Polaków nie wie nic, 17% "coś słyszało, ale dokładnie nie wie, o co chodzi", 20% "wie, ale mało" a tylko 14% "wie dużo" o ludobójstwie nacjonalistów ukraińskich w latach II wojny światowej.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


2008-07-15 Ethan Bronner
Sensacyjne objawienie Gabriela

Jeśli uczeni się nie mylą, niepozorny kawałek kamienia może przyczynić się do zmiany poglądów – zarówno popularnych, jak również naukowych – na osobę Jezusa. Może się okazać, że historia śmierci i zmartwychwstania, taka jak jego, już wcześniej była częścią żydowskiej tradycji.

Blisko metrowej długości tablica zawiera 87 linijek tekstu po hebrajsku. Powstała prawdopodobnie najdalej kilkadziesiąt lat przed narodzeniem Chrystusa, a dziś wywołuje coraz większe zamieszanie wśród biblistów i archeologów. Wszystko wskazuje na to, że zapisany na niej tekst mówi o nadchodzącym mesjaszu, który powstanie z martwych po trzech dniach od śmierci.

Tablica, znaleziona prawdopodobnie w Jordanii w okolicach Morza Martwego, to zdaniem niektórych naukowców rzadki przypadek kamienia z inskrypcjami wykonanymi atramentem. Coś jak zwoje z Qumran, ale tu użyto innego materiału. Tekst napisany jest w dwóch kolumnach, podobnie jak Tora. Niestety, kamień jest pęknięty, a niektóre fragmenty wyblakły, toteż uczeni zastanawiają się, jakie naprawdę były tam słowa.

Na razie nie ma zastrzeżeń co do autentyczności tablicy. Pozwala to przypuszczać, że może być ona bardzo pomocna w zrozumieniu korzeni chrześcijaństwa wyrastających z głębokiego politycznego kryzysu, jaki w tamtych czasach przeżywał judaizm. Wykładowca kultury talmudycznej na University of California w Berkeley Daniel Boyarin uważa, że to jeszcze jeden przyczynek do twierdzenia, iż osobę i czyny Jezusa najlepiej zrozumieć można analizując dokładnie ówczesną historię Żydów.

– Niektórzy chrześcijanie mogą przeżyć szok, bo to poważne wyzwanie dla tezy o unikalności chrześcijańskiej teologii – mówi uczony. – Ale inni będą zadowoleni z faktu, że ich wiara wynika bezpośrednio z judaizmu.

Biorąc pod uwagę, jakie emocje wywołują znaleziska archeologiczne związane z czasami Jezusa – zarówno wśród wyznawców obu religii, jak i w kręgach naukowych – a także ostrożność uczonych znających już przypadki fałszerstw i oszustw, można założyć, że minie jeszcze dużo czasu, zanim zrozumiemy w pełni znaczenie tego odkrycia. Od znalezienia zwojów z Qumran minęło już sześćdziesiąt lat, a do dziś wywołują one wiele sporów i kontrowersji.

Pisma te – odkryte w grotach niedaleko ruin Qumran na Zachodnim Brzegu Jordanu – zawierają teksty biblijne, między innymi jedyne sprzed I wieku naszej ery. Poza cytatami z ksiąg biblijnych opisują wiele praktyk religijnych i wierzeń judaistycznej sekty z czasów Jezusa. Na ile są reprezentatywne i co mówią nam o epoce, w której powstały? Owe pytania wciąż budzą wiele kontrowersji. Nie wiadomo, czy autorzy byli rzeczywiście członkami jakiejś monastycznej sekty, czy raczej plasowali się w głównym nurcie judaizmu.

Co ciekawe, kamienna tablica wcale nie jest odkryciem nowym, lecz sprzed dziesięciu lat. Izraelsko-szwajcarski kolekcjoner kupił ją od jordańskiego handlarza i przez dłuższy czas przechowywał w swoim domu w Zurychu. Kilka lat temu kamień zbadała uczona z Izraela, która później napisała na jego temat artykuł. Zainteresowanie tablicą zaczęło rosnąć. Dziś istnieje już wiele artykułów na ten temat, a w ciągu najbliższych miesięcy mają się ukazać kolejne.

– Kiedy zdobyłem tę tablicę, nie wiedziałem, co jest na niej napisane – mówi David Jeselsohn, właściciel zabytku. – Nie zdawałem sobie sprawy z jej znaczenia, dopóki nie pokazałem jej Adzie Yardeni specjalizującej się w piśmie starohebrajskim. Była pod wrażeniem: „Masz w domu zwoje z Qumran spisane na kamieniu!” – powiedziała.

Duża część tekstu to wizja apokalipsy przekazywanej przez anioła Gabriela, wyraźnie bazująca na prorokach Starego Testamentu, przede wszystkim na księgach Daniela, Zachariasza i Aggeusza.

Pani Yardeni, która badała kamień wspólnie z Binyaminem Elitzurem, jest specjalistką w dziedzinie pism hebrajskich, zwłaszcza pochodzących z czasów króla Heroda, który zmarł w 4 r. p.n.e. Ponad rok temu opublikowali szczegółową analizę tablicy w hebrajskojęzycznym kwartalniku „Cathedra” poświęconym historii i archeologii Izraela. Stwierdzili tam między innymi, że na podstawie języka i kształtu pisma tekst można datować na koniec pierwszego wieku przed naszą erą.

Wkrótce w jednym z pism naukowych ukaże się także chemiczna analiza kamienia i użytego atramentu, którą przeprowadził Yuval Goren, profesor archeologii z uniwersytetu w Tel Awiwie, specjalista w dziedzinie starożytnych znalezisk. Profesor nie chce zdradzać szczegółów wyników swoich badań przed ich publikacją, ale twierdzi, że nie ma żadnych danych sugerujących, że tablica nie jest autentyczna.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Kilka obcych wywiadów próbowało w ostatnich latach wykraść polską supertechnologię wojskową służącą do wykrywania skażeń chemicznych i radioaktywnych - podał Polsat News. Chodzi o nowoczesny system Tafios. Tego typu urządzenia nie ma żadna armia świata.
Stworzenie systemu MON zlecił grupie naukowców już w 1997 roku. Budowa trwała w tajemnicy przez 3 lata. Tafios powstaje - mają być w niego wyposażone polskie czołgi i wozy bojowe, a wdrożeniem systemu miała zająć się firma Radwar, związana z konsorcjum Bumar - podaje Polsat News.

Dziennikarze tej telewizji oraz "Super Expressu" dowiedzieli się, że 28 czerwca jeden pojazd z zamontowanym Tafiosem wyjechał do Czech. Informacja ta dotarła do naukowców pracujących nad systemem, którzy wybrali się do Czech i w ostatniej chwili przejęli dokumentację urządzenia, bez której nie da się go uruchomić, a tym samym - rozpracować. Dlaczego wywieziono technologię poza granice Polski? Na razie nie wiadomo, ale dziennikarze Polsat News przytoczyli szereg prób wykradzenia systemu przez wywiady róznych państw.
W 2002 roku polskie czołgi "Twardy" chciała kupić Malezja. Do transakcji nie doszło, a później wyszło na jaw, że powstała tam malezyjsko-rosyjska fabryka mająca produkować system Tafios, na podstawie urządzenia zamontowanego w naszych czołgach.

Na przełomie 2001-2002 roku do pracujących nad Tafiosem naukowców zgłosiła się firma z izraelskim kapitałem, która proponowała sponsorowanie prac. Naukowcy odmówili.

Trzy lata temu firmę, która chciała upowszechnić system próbowali założyć zakonspirowani funkcjonariusze rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, a jako biznesmeni z firmy informatycznej, próbowali włączyć się we wszystko agenci CIA - wymienia Polsat News.

Dokumentacja Tafiosa jest aktualnie ukryta w Czechach.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Odkryto czapkę-niewidkę

Amerykańscy naukowcy, których prace sponsorowane są przez Pentagon, odkryli materiał, który powoduje, że obiekty stają się niewidzialne - poinformowało czasopismo "Nature".
Materiał ten zagina promienie świetlne w kierunku przeciwnym do ich padania, co powoduje, że obiekty nim pokryte są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Ta swoista "czapka-niewidka" nie istnieje w środowisku naturalnym. Została stworzona sztucznie dzięki wykorzystaniu nanotechnologii, czyli nauki pracującej na bardzo małych fragmentach materii, wielkości miliardowych części metra. Amerykańskie ministerstwo obrony, które sponsoruje badania, ma nadzieje, że technologię niewidzialności uda się rozwinąć i zastosować do celów wojskowych


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Arve dnia Sob 10:21, 16 Sie 2008, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Śro 17:52, 27 Sie 2008    Temat postu:

Arabski sułtan Ahmed Bin Sulayem wybuduje w Polsce supernowoczesne, 50-tysięczne miasto na granicy województw śląskiego i małopolskiego.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Borek
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 418
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zbąszyń

PostWysłany: Nie 20:51, 14 Wrz 2008    Temat postu:

http://www.youtube.com/watch?v=SnFqFBWA7Lo -> You Can Dance 3 - Luiza, Zbąszynek

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kotek trajkotek
user 1500
user 1500Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 1795
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zbąszyń

PostWysłany: Czw 10:46, 25 Wrz 2008    Temat postu:

no no no Luiza stała sie popularna, nizły ubaw co?ale żal mi dziewczyny po tym występie i reakcjach ludzi na to wszystko, żenada, odstawiła kawał kiczu Confused

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kotek trajkotek dnia Czw 10:46, 25 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Wto 19:57, 07 Paź 2008    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Pią 13:59, 28 Lis 2008    Temat postu:

Beskid 106 – polski samochód osobowy, zaprojektowany na początku lat 80. w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Samochodów Małolitrażowych – BOSMAL w Bielsku-Białej. Jednobryłowe nadwozie było na tamte czasy nowatorskim dziełem polskiej myśli technicznej.

W 1981 zespół projektantów pod kierownictwem inż. Wiesława Wiatraka rozpoczął prace nad Beskidem 106. W 1982 gotowe już były plany konstrukcyjne i rozpoczęto budowę pierwszego prototypu, który zaprezentowano wiosną 1983. Karoseria odznaczała się bardzo niskim współczynnikiem oporu powietrza Cx=0,29 – powodowało to, że Beskid zużywał 3,9 litra na 100 km przy prędkości 90 km/h.

Z przyczyn ekonomiczno-politycznych nigdy nie rozpoczęto seryjnej produkcji. Powstało 7 prototypów tego samochodu. Władze nakazały zniszczenie wszystkich prototypów, jednak inżynierowie nie wykonali polecenia, dzięki czemu Beskida można dziś oglądać w Muzeum Techniki w Fabryce Norblina w Warszawie i w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz na Politechnice Opolskiej.

* Nowatorskie nadwozie zostało opatentowane. Później nie było pieniędzy na przedłużenie patentu. Wykorzystała to firma Renault, która skonstruowała model Twingo, jednak z wprowadzeniem na rynek czekała na wygaśnięcie polskiego patentu.
* Przy opracowywaniu wnętrza brano pod uwagę badania antropometryczne jako podstawę do badań ergonomicznych wnętrza pojazdu, co pozwoliło na uzyskanie przestrzeni porównywalnej do Poloneza.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Trubka Udacznaja (komin kimberlitowy „Szczęśliwa”, (ros. „tрубка Удачная”) - wielkie złoże i kopalnia diamentów w Jakucji, położone 20 kilometrów za kręgiem polarnym w okolicach miejscowości Mirny. Zostało odkryte w 1955 roku.

Jest to jedno z największych złóż diamentów na świecie. Składa się z dwóch warstw diamentonośnych - wschodniej i zachodniej. Kopalnia Trubka Udacznaja, otwarta w 1982 jest jedną z największych odkrywek na świecie - wyrobisko długie na 1600 m, szerokie na 1200 m i głębokie na 530 m. Ze względu na prądy powietrzne, które wywołuje, zabronione jest latanie nad nią helikopterami (miało już miejsce kilka wypadków). Większą część złoża już wydobyto, rozważa się eksploatację pozostałej jego części metodami podziemnymi.Miasto MIRNY we wschodniej Rosji - zima trwa tu 7 miesięcy, temperatury dochodzą do 70 stopni poniżej zera - to tu zbudowano kopalnię, o której przez ponad pół wieku wiedziało niewielu ludzi. Kopalnię, która jak wiele innych stanowiła o dobrobycie Związku Radzieckiego.
Udacznaja – to największa i najgłębsza kopalnia odkrywkowa w Rosji, daje ok. 80% wydobycia rosyjskich diamentów
Po segregacji i wstępnej obróbce wysyłane są specjalnym samolotem do Moskwy, gdzie przejmuje je jedyny zagraniczny odbiorca południowo-afrykańska De Beers Diamond Company, światowy potentat na diamentowym rynku.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Sob 18:59, 07 Lut 2009    Temat postu:

Polacy- narod wybrany

1. Jeden z mieszkańców Katowic chciał w lombardzie zastawić swojego syna.

2. Jako pierwsza nacja na świecie, opracowaliśmy sposób na picie denaturatu, płynu borygo, kwasu siarkowego i wody kolońskiej.

3. Janusz Chomontek w tym roku podbił piłkę głową 30 tysięcy razy. Ustanowienie rekordu świata zajęło mu 2 godziny i 22 minuty.

4. Grabarz z Krakowa miał we Krwi 9,5 promila alkoholu i przeżył. Mieszkaniec Wrocławia w 1995 r. osiągnął absolutny medyczny rekord świata - 14,8 promila. Nasz bohaterski rodak przekroczył trzykrotnie śmiertelną dawkę.

5. W zachodniej Europie pojawiają się alkohole z ostrzegawczym napisem: Dawka śmiertelna 3,5 promila. Nie dotyczy Polaków.

6. Szesnastoletni Tomasz K. z Kietrza w marcu 1998 r. odbył w kaplicy stosunek seksualny ze zwłokami 70-letniej kobiety.

7. Powszechnie znany i masowo lubiany polski polityk przeszedł do najnowszej historii Europy jako człowiek, w obecności którego jego podwładny gestami zarezerwowanymi dla hierarchów kościelnych pobłogosławił zebranych oraz ucałował ziemię.

8. Marta Rudzka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, jest autorką projektu najwyższego budynku świata. Trump World Tower będzie miał 90 pięter wysokości i powstanie na Manhattanie w Nowym Jorku.

9. Anonimowy profesor UJ w Krakowie wymyślił przed wojną reklamę prezerwatywy, która jest wykorzystywana do dziś na całym świecie. Hasło brzmi: Prędzej ci serce pęknie.

10. 25-letni satanista z Rumii zabił i zjadł wnętrzności kota. Nie wiadomo, czy chciał w ten sposób potraktować swą matkę, którą zaatakował młotkiem.

11. Tadeusz Kościuszko tak się spił pod Maciejowicami (1794), że zapomniał wziąć mapy i nie mógł dowodzić bitwą. Dlatego Polacy ponieśli klęskę w starciu z rosyjskimi wojskami.

12. Biolodzy z Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej w Warszawie jako pierwsi na świecie wyhodowali komórki mózgowe człowieka z komórek macierzystych.

13. Zbigniew Z. z Kowar 44 razy zdawał na prawo jazdy. Pierwszy egzamin miał w 1980 r. Ostatni oblał w sierpniu 2000r.

14. Waldemar K. z Gdańska strzelał z ostrej broni do hałasujących na podwórzu dzieci. Mężczyzna tłumaczył się, że krzyk dzieciaków przeszkadzał mu w oglądaniu Miodowych lat.

15. 27 czerwca 1978 r. major Ludowego Wojska Polskiego Mirosław Hermaszewski publicznie i - jak się okazuje z perspektyw lat symbolicznie obsikał koła sowieckiego autobusu, który miał go zawieść na plac startowy statku kosmicznego Sojuz 30. Wszyscy kosmonauci robią to od 1961 roku, kiedy to po raz pierwszy oddał mocz na szczęście Jurij Gagarin.

16. Tylko Polacy zrywają azbest z dachów w Nowym Jorku. Zajęcie to jest uważane za pracę najbardziej niebezpieczną dla zdrowia.

17. Andrzej K. z Warszawy jest rekordzistą świata w szybkości picia piwa. Pół litra piwa wypija w 3 sekundy.

18. Polacy, ustanowili nowy rekord Guinessa, rozgrywając spotkanie piłki nożnej halowej trwające 50 godzin. 800 zawodników rozegrało 66 meczy, w których granatowi zwyciężyli czerwonych w stosunku 973:941.

19. Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) był najwyżej opłacanym pianistą koncertowym. Na koncertach zarobił ok. 5 mln dolarów, z czego 0,5 mln zielonych otrzymał w jednym sezonie 1922-23.

20. Polska kupuje piasek oraz żwir w Republice Południowej Afryki.

21. Katarzyna Domańska z Chojnowa ustanowiła nowy rekord Polski w szybkim czytaniu - 6960 słów na minutę.

22. Marszałek Józef Piłsudski zmarł 12 maja 1935 r. o godzinie 20.45. Jego mózg włożono do formaliny. Do dziś trwają poszukiwania słoja z mózgiem Dziadka!

23. Anna Czerwińska została wiosną br. najstarszą kobietą, która stanęła na Mount Everest (8848 m). Alpinistka miała wtedy 51 lat.

24. W Kołobrzegu powstał pierwszy na świecie fanklub pomidorowej. Członkowie klubu składają przysięgę, że będą jeść zupę o każdej porze dnia i nocy. Przyrzekają, że pomidorówką będą częstować nawet wrogów. Aby wstąpić do elitarnego klubu, trzeba zjeść łyżkę koncentratu pomidorowego.

25. Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, do historii przeszła także jako złodziejka mężów!

26. Ósmy Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka przyniósł rekordowy dochód: 20 403 569 złotych!

27. Pewien mieszkaniec Warszawy w izbie wytrześwień przebywał 335 razy, za każdym razem przynajmniej 8 godzin. Jak wyliczył, jego przymusowy areszt trwał minimum 2680 godzin (prawie 112 dni).

28. W centrum Wrocławia na przejściu dla pieszych kierujący samochodem prokurator pogryzł kobietę. Mężczyzna zdenerwował się, kiedy kobieta zwróciła mu uwagę , że powinien się zatrzymać.

29. Andrzej Filipowski (Andrew Filip) to najbogatszy na świecie człowiek polskiego pochodzenia. W branży komputerowej dorobił się 1 mld dolarów.

30. Jeden z dróżników stacji Kraków Bieżanów jest największym szczęściarzem w Polsce - znalazł w rowie przy torach paczkę zawierającą 100 tysięcy dolarów. Pieniądze wyrzucono z przejeżdżającego pociągu.

31. Pewien reprezentant Polski w kulturystyce 500 razy przekroczył medyczną normę testosteronu w organizmie zdrowego mężczyzny.

32. Koszykarka Małgorzata Dydek, rocznik 1975, karmiona przez rodziców produktami kupowanymi na kartki, osiągnęła 213 centymetrów wzrostu.

33. W czasach Bolesława Chrobrego mężczyznę, któremu udowodniono cudzołóstwo, przybijano za mosznę do słupa. Skazaniec mógł sobie wybrać: śmierć przez poderżnięcie gardła lub samokastracja. Nasi praszczurowie - w obronie męskiej godności częściej wybierali śmierć.

34. W 1993 r. w Krynicy Morskiej zlikwidowano gang, który wyekspediował w świat około 400 mln fałszywych marek! Banknoty posiadały nawet platynową nitkę wtopiona w papier.

35. W czasie wyprawy wojennej na Ruś Kijowską żony rycerzy, wykorzystując nieobecność mężów, zadawały się z poddanymi chłopami. Po powrocie rozgniewany, ale prawy król Bolesław śmiały wydał wyroki śmierci na cudzołożnice, każąc je wcześniej pohańbić. Jako niewierne suki musiały własną piersią karmić psie szczenięta. Natomiast ich bękarty były karmione mlekiem suk.

36. Co szósty Polak pracuje efektywnie zaledwie 15 minut dziennie. Co więc robi przez 7 godzin i 45 minutś Spożywa posiłki, świętuje imieniny i urodziny, czyta gazety, zajmuje się kosmetyką ciała, gra w gry komputerowe, pali papierosy i przebywa w toalecie.

37. Sprawcy wypadku, doktorowi z Głogowa, pobrano krew. Analiza wykazała, że kierowca był trześwy jak noworodek. Badanie wykazało jednak, że krew należy do. kobiety! Prawdopodobieństwo, że mężczyzna może mieć żeńską krew wynosi 1:100,000,000,000!

38. Poseł Gabriel Janowski, w Sejmie, przed telewizyjnymi kamerami i fotograficznymi obiektywami, oddał 10 skoków w miejscu i całował mężczyzn po rękach. Poseł nadal jest postem Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

39. Doktor filozofii Tomasz Jacek Filek, naukowiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wymyślił szachy dla trzech osób. Polak w ten sposób rozwiązał problem nurtujący tęgie głowy na całym świecie od XVIII wieku. W 1992 r. krakowianin zgłosił swoje odkrycie do Urzędu Patentowego.

40. Władysław Reymont, autor Chłopów, nie pojechał w 1924 r. do Sztokholmu po odbiór Nagrody Nobla, gdyż nie mógł wytrześwieć. Pisarz zmarł rok póśniej z powodu alkoholizmu.

41. W świdnicy w miejscach publicznych nie wolno przeklinać. Najniższy mandat za używanie nieprzyzwoitych stów wynosi 5 zł, a najwyższy 500 zł. Grzywny i kary wpływają do budżetu miasta.

42. Polski prałat pracujący w Watykanie pomagał włoskiej firmie Oto Melara w handlu bronią, Polski duchowny specjalizował się w sprzedaży czołgów do krajów Trzeciego świata.

43. W czasie jednej nocy w Wojskowym Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym w Orzyszu pewien generał rzucił szklanką w kelnerkę. Drugi o północy zażądał czekolady z rodzynkami, po którą adiutant jechał 100 km. Trzeciemu generałowi trzeba było w nocy upolować jelenia. Polscy generałowie potrafią się bawić.

44. Polacy chorzy na raka krtani wymyślili sposób palenia papierosów przez rurkę w tchawicy.

45. Niezapomniany IXI, najsłynniejszy proszek do prania w PRL-u, nie był polskim wynalazkiem. Technologię wykradli w USA agenci polskiego wywiadu.

46. Żona premiera Francji Lionela Jospena jest Polką. Sylwia Agacinski jest z wykształcenia profesorem filozofii.

47. Matylda dUdekem dAcoz, 26-letnia Polka, została żoną następcy tronu Belgii - księcia Filipa. Matka przyszłej królowej Belgii urodziła się w Białogardzie

48. Najstarszym w Polsce maturzystą jest 80-letni Andrzej Masztalerz, który w maju 2000 r. zdał egzamin dojrzałości w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach koło Lublina.

49. Brak

50. Polski himalaista Ryszard Pawłowski jest jedynym Europejczykiem, który 3 razy stanął na Mount Everest (8848 m n.p.m.).

51. Mieszkaniec jednej z wiosek koło Wschowej przez 4 lata zaspokajał swój popęd seksualny ze zwierzętami. Najczęściej odbywał stosunki seksualne z klaczami.

52. Jedna na sto Polek przyznaje się, że uderzyła męża, I to wielokrotnie!

53. Na jednym z cmentarzy w Słupcy podczas ceremonii pogrzebowej rozległ się sygnał telefonu komórkowego. Dświęk dobiegał z grobu, gdzie dzień wcześniej dokonano pochówku. Okazało się, że taka była ostatnia wola zmarłego.

54. Kazimierz Wielki był najbardziej lubieżnym polskim królem. Miał co najmniej 4 żony i wiele nałożnic. Król dokonał również kilkudziesięciu gwałtów.

55. Ojciec Jan Grande-Majewski, bonifrat, po zapoznaniu się z 500-letnimi tajemnicami zakonnymi, sporządził dietę. Osoby stosujące się do rad zakonnika powinny żyć 120 lat!

56. Obywatele III Rzeczpospolitej wymyślili najdłuższy weekend nowoczesnej Europy. Co roku świętujemy go (przynajmniej raz) na przełomie kwietnia i maja.

57. W marcu 2000 r. na ulicach Warszawy podczas polowania na tygrysa, który uciekł z cyrku, zastrzelono weterynarza.

58. Wśród honorowych obywateli Wrocławia wciąż figurują: Adolf Hitler, Joseph Goebbels i Hermann Göring.

59. Papież Jan Paweł II - według skrupulatnych obliczeń - w ciągu miesiąca ściska dłonie 4 tysięcy osób. Od paśdziernika 1978 r. do października 2000 r. minęło 265 miesięcy pontyfikatu. Z tego wynika, że polski papież uścisnął dłonie miliona osób!

60. Młody kolejarz z Wrocławia przeczytał, że hipopotamy są roślinożerne. Dlatego założył się z kolegami, że wykąpie się z trzytonowym hipopotamem. Mężczyzna cudem uniknął śmierci. Dziś kolejarz już wie, że hipopotam broni się, przyciskając napastnika do dna.

61. Od XVIII wieku konsekwentnie przegrywaliśmy prawie wszystkie wojny i powstania narodowe. Dopiero w 1968 r. dokonaliśmy udanej inwazji na Czechosłowację, a w 1981 r. gen. Jaruzelski wygrał wojnę z własnym narodem.

62. Dla zachowania legendy przez 60 lat ukrywano prawdę, że major Henryk Sucharski usiłował poddać Westerplatte już 2 września 1939 r.

63. Król Stanisław August przyznawał Ordery Orła Białego kochankom Katarzyny II. Kandydatów proponowała osobiście caryca.

64. Mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego dwa razy uciekał z prosektorium. Mężczyzna, będąc w stanie kompletnego upojenia alkoholowego, nie dawał żadnych oznak życia. Lekarze, nie mogąc wyczuć pulsu, stwierdzali zgon.

65. Ryszard K., odsiadujący 7-letni wyrok, podczas pobytu na przepustce upozorował własną śmierć. Mężczyzna sfałszował wszystkie potrzebne dokumenty. Nie urządził sobie tylko pogrzebu, chociaż żonie składano kondolencje. Ryszard K. wpadł podczas kradzieży, a uwagę policjantów zwrócił fałszywy akt zgonu. Nieboszczyk dostał od sądu dodatkowe 3 lata więzienia.

66. Janusz Pawłowski, lekarz z Wielkiego Rychnowa, wymyślił pneumatyczną prezerwatywę. Specjaliści są zachwyceni pomysłem podwójnego, pneumatycznego kondoma. Polskim wynalazkiem zainteresowali się Japończycy.

67. Najmniejszy telefon świata ma wymiary: długość - 3,97 cm, szerokość - 3,30 cm, grubość -1,50 cm. Aby zadzwonić, numer należy wykręcić szpilką. Słuchawka na kabelku umieszczona jest bezpośrednio w uchu. Mówić należy w stronę miniaturowego mikrofonu umieszczonego w obudowie. Telefon skonstruował Zbigniew Różanek z Pleszewa.

68. Art-B to kryptonim największej afery finansowej w Polsce. Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski z Izraela na grunt polski przenieśli pomysł na oscylator. Wykorzystując podwójne oprocentowanie, wydrenowali z polskiego systemu bankowego 4,2 biliony starych złotych.

69. Wojciech Pietranik polski plastyk mieszkający od 15 lat w Australii, zaprojektował olimpijskie medale, którymi byli dekorowani najlepsi sportowcy igrzysk w Sydney.

70. Mikołaj Kopernik został umieszczony na 19. miejscu na światowej liście 100 postaci, które miały największy wpływ na dzieje ludzkości.

71. Józef Stępa ze wsi Jabłonowo koło Żagania po śmierci żony samotnie wychowuje jedenaścioro dzieci.

72. Przed wybuchem II wojny światowej w Warszawie utworzono batalion śmierci. Szukano ochotników na tzw. żywe torpedy. Do batalionu straceńców zgłosiło się 4700 kandydatów. Każdy podpisał zobowiązanie, że wyraża zgodę na dobrowolną śmierć.

73. Andrzej Pastwa, kryminalista z 15-letnim stażem więziennym, został w 1995 r. (na chwilę) przewodniczącym Ogólnopolskiego Komitetu Wyborczego Lecha Wałęsy.

74. Kobiecie ze Stalowej Woli, podobno z zawodu miłosnego, pękło serce. W literaturze fachowej odnotowano dotychczas trzy przypadki pęknięcia serca. Przeżyta tylko Polka.

75. Arkadiusz Pawetek był drugim człowiekiem na świecie, który przepłynął Atlantyk na pontonie. Samotny rejs trwał 40 dni i liczył 5,5 tyś. kilometrów.

76. Polak mieszkający w Chicago wykupił prenumeratę Posłanca Serca Jezusowego wydawanego przez jezuitów. Prenumerata była przeznaczona dla Leonida Breżniewa, I sekretarza KC PZPR. Wydawnictwo wysyłało periodyk do Moskwy na adres: Leonid Brezniew, President, Moscow, USSR. Towarzysz Breżniew otrzymywał posłańca Serca Jezusowego w latach 1975-1980.

77. W 1985 r. Krzysztof i Adam (11 i 16 lat) Zielińscy dokonali najsłynniejszej ucieczki z kraju. Chłopcy ukryci pod nadwoziem TIR-a do Szwecji.

78. Anna K. z Piotrkowa Trybunalskiego została skazana na 3 lata więzienia. Przez 10 lat unikała kary, zachodząc w kolejne ciąże.

79. W 1998 r. we Wrocławiu wykryto wytwórnię fałszywych studolarówek. Amerykańscy specjaliści z Secret Service ocenili, że są to najlepiej podrobione pieniądze na świecie. Zdaniem Amerykanów fałszywe zielone wykonane zostały staranniej niż. autentyczne banknoty!

80. ściąganie to plaga polskich szkół. W zachodniej Europie proceder ów prawie nie istnieje, bo nie jest akceptowany społecznie. Polacy są uważani za najlepszych złodziei dobrych stopni na świecie.

81. Urszula W. ze wsi Pustków koło Dębicy jest pierwszą kobietą w Polsce, która po przeszczepie serca urodziła dziecko.

82. Edward Stecko ważył 196 kg. Teraz waży 92 kg. W ciągu roku zrzucił 104 kg i jest polskim Królem Odchudzania.

83. Anonimowy filatelista z Katowic kupił na aukcji znaczek za 46 tysięcy złotych. Znaczek został wydany przez pocztę polską w 1916 r. Żadnego z polskich muzeów nie było stać na taki wydatek.

84. Zimowe wejścia himalaistów na ośmiotysięczniki to polska specjalność. Z 14 szczytów ośmiotysięcznych dotychczas 7 zostało zdobytych zimą, wszystkie pierwsze zimowe wejścia zostały dokonane przez Polaków.

85. Joanna Gajewska, dziewczynka z Sosnowca, w latach 80. była najsilniejszym medium, które pojawiło się w Europie po wojnie. Joasia posiadała tajemniczą moc, dzięki której siłą wzroku wyginała widelce, tłukła szklane przedmioty, przesuwała meble. Kiedy skończyła 20 lat, tajemnicza moc nagle odeszła.

86. Polscy kieszonkowcy uważani są za najlepszych specjalistów na świecie.

87. Polskiemu złodziejowi na ukradzenie renaulta potrzeba 8 sekund, mazdy 6 sekund, a toyoty 5 sekund.

88. Żaneta Cz., 22-letnia mieszkanka Szczecina, w ciągu miesiąca ukradła 17 samochodów, łupem kobiety padło 13 maluchów i 4 volkswageny golfy.

89. Lech Kleszczyński, olsztyński mors, w 1998 r. wszedł do Morza Barentsa w pobliżu norweskiej miejscowości Kirkanes. Termometr wskazywał minus 43 stopnie Celsjusza. Nikt na świecie nie kąpał się w takiej temperaturze. Aby woda nie zamarzła, musiały ją poruszać specjalne turbiny - powiedział Lech Kleszczyński.

90. Polacy rozpoczynają życie seksualne mając 17,6 roku. Dopóki nie są w stałym związku, kochają się rocznie 109 razy, potem średnia podnosi się do 153 razy. Przeciętny stosunek seksualny Polaków łącznie z grą wstępną trwa 11,7 minuty.

91. Zygmunt Arendt, emigrant z Polski, podarował nędzarzom San Francisco 4,5 min dolarów. Nie wiadomo, w jaki sposób Polak dorobił się tak ogromnej fortuny. Zygmunt Arendt zmarł przed rokiem w wieku 92 lat. Zgodnie z jego wolą pieniądze zostały przekazane biedakom.

92. Jerzy Kalibabka, słynny polski Casanova, jest ojcem 28 dzieci.

93. W 1945 r. dwaj żołnierze z polskiej Brygady WOP w Szczecinie powiększyli terytorium Polski o kilka kilometrów kwadratowych. W tym czasie granica w okolicach świnoujścia zaznaczona była snopkami siana. Żołnierze narzekali, że do najbliższej meliny muszą chodzić po bagnach. W porozumieniu z radzieckimi towarzyszami od kieliszka przestawili snopki i przesunęli granicę o kilkaset metrów w kierunku zachodnim.

94. Pierwszą polską czarownicę spalono na stosie w 1511 r. w Waliszewie koło Poznania Karę śmierci za czary zniesiono w naszym kraju dopiero w 1776 r.

95. Polacy są aktualnymi, drużynowymi mistrzami świata w płukaniu złota.

96. Dwaj dziennikarze Polskiego Radia Wrocław ustanowili nowy rekord Guinnessa w prowadzeniu programu na żywo. Marek Obszarny i Dariusz Litera prowadzili audycję 93 godziny i 10 minut. Dalszemu nadawaniu sprzeciwił się lekarz.

97. Przez 6 lat sprzedaliśmy za Odrę prawie 70 milionów ogrodowych krasnali. Oznacza to, że na statystycznego Niemca przypada jeden polski krasnal.

98. Najbardziej aktywną morderczynią była Elżbieta Batory, praktykująca wampiryzm na dziewczętach i młodych kobietach. Stwierdza się, że zabiła ponad 600 dziewic, aby pić ich krew i kąpać się w niej dla zachowania młodości. Elżbieta była bratanicą króla Stefana Batorego (1533-1586).

99. Andrzej Małkowski z Namysłowa był najmłodszym kierowcą świata. Prawo jazdy otrzymał w wieku 14 lat i 235 dni.

100. W 1998 roku powstał magazyn CKM, który - jak wynika z wiarygodnych badań wyjątkowo wiarygodnej firmy SMG/KRC, przeprowadzonych w lipcu br. - zdobył blisko 1 000 000 (słownie jeden milion) czytelników. W swojej światłej służbie innym magazyn kieruje się dewizą Nie ten zły, kto swoje gniazdo kala, lecz ten, co mówić o tym nie pozwala, wysnutej z myśli niejakiego C.K. Norwida.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zbąszyń :: Nasze miasto Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin