Forum Zbąszyń :: Nasze miasto Strona Główna Zbąszyń :: Nasze miasto
Miasto z tradycjami, położone nad jeziorem Błędno w woj. wielkopolskim, posiadające ogromne walory turystyczne. Zastrzegam, że na forum nie wolno nikogo obrażać!
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

Droga do węzła autostrady
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zbąszyń :: Nasze miasto Strona Główna -> Miasto i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arve
user 400
user 400Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 496
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: HardStyle City

PostWysłany: Wto 0:47, 22 Lis 2005    Temat postu: Droga do węzła autostrady

Na pograniczu wielkopolsko-lubuskim dużo mówi się o budowie autostrady A2, zwłaszcza o węźle między Trzcielem i Zbąszyniem.

Z węzła chcą korzystać nie tylko gminy Zbąszyń i Trzciel, ale i Babimost, Zbąszynek, Siedlec, Wolsztyn. Dla nich ważna jest kwestia dróg dojazdowych do autostrady.

Węzeł jednostronny

- Według najnowszych informacji prezesa Autostrad Wielkopolskich pana Patalasa węzeł między naszą gminą a Trzcielem zostanie zbudowany, ale będzie jednostronny, z wjazdem do granicy i ze zjazdem od strony zachodniej – informuje burmistrz Rafał Suchorski.
- Węzeł trzcielski powstanie na zasadzie dwóch łącznic, czyli w początkowej fazie istnienia autostrady będzie tylko możliwość wjazdu i zjazdu do granicy – potwierdza wicemarszałek lubuski Edward Fedko, mocno zainteresowany węzłem jako dawniejszy burmistrz Trzciela. – Chyba że badania ruchu na nowym odcinku autostrady wykażą tak wielkie natężenie pojazdów, iż wymusi to utworzenie pełnego węzła.
Wedle opinii wicemarszałka budowa autostrady ma mniej więcej roczne opóźnienie. Jest jednak szansa, że jej ciąg dalszy, z Nowego Tomyśla do granicy, zostanie podjęty już w kwietniu 2006 r. – O ile postępowanie administracyjne dotyczące tego zadania zostanie ukończone do marca przyszłego roku – zastrzega E. Fedko.
Równolegle rozpoczęły się starania samorządów lokalnych o dojazd do węzła. Jego podstawą będzie stara, wąska, wymagająca remontu szosa Zbąszyń – Trzciel, z którą przetnie się autostrada i w tym właśnie miejscu powstanie węzeł.

Obwodnica Regionu Kozła

- Koszt modernizacji szosy wyniesie 1,8 mln zł – wylicza Ireneusz Kozecki z zarządu powiatu nowotomyskiego. Informuje, że choć naprawa była zaplanowano na ten rok, spadła z powodu braku pieniedzy. – Ale jest gotowa dokumentacja i pozwolenia na budowę – dodaje.
Ponieważ droga należy do trzech powiatów (świebodzińskiego, nowotomyskiego i międzyrzeckiego), ustalono, iż modernizację będzie pilotował jeden z nich – Nowy Tomyśl.
Obecnie burmistrzowie Zbąszynia, Babimostu i Zbąszynka walczą o połączenie w całość i jednoczesną realizację koncepcji tzw. obwodnicy Regionu Kozła (czyli zupełnie nowej drogi po starym nasypie kolejowym z Podmokli Wielkich do Nądni) z drogą Zbąszyń – Trzciel. Obwodnica regionu miałaby być w nią wpięta.
- Muszą się wypowiedzieć zarządy województw lubuskiego i wielkopolskiego, że chcą wspólnie tę trasę wybudować – zauważa wicemarszałek. Wstępnie wiadomo, że Lubuskie nie jest tej koncepcji przeciwne. Pozostaje przekonać Wielkopolan do zbudowania od podstaw odcinka z Podmokli do Zbąszynia.
- Jeśli będziemy szybko gotowi z projektami budowy dojazdu, to mamy szansę starać się o środki z funduszów unijnych na lata 2007 – 2013 – uważa E. Fedko.


autor:EUGENIUSZ KURZAWA
info:Gazeta Lubuska z dnia 19 listopada 2005r.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Borek
Gość


PostWysłany: Nie 22:35, 04 Gru 2005    Temat postu:

niz to wszytsko bedzie ... poczekamy a moze w koncu sie doczekamy Wink
Powrót do góry
Czytelnik
Gość


PostWysłany: Pią 17:26, 16 Gru 2005    Temat postu:

Maleją szanse, by w przyszłym roku ruszyła budowa dalszego odcinka autostrady z Nowego Tomyśla do Świecka. Sprawą żywo interesują się samorządowcy.
W środę 7 grudnia w Nowym Tomyślu w tej sprawie spotkali się przedstawiciele lubuskiego i wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz powiatów świebodzińskiego i nowotomyskiego. Opóźnienia związane z budową autostrady spowodują odłożenie w czasie budowy tzw. obwodnicy Regionu Kozła, która miała połączyć węzeł autostradowy w rejonie Trzciela z obwodnicą Babimostu. Biegnąc starym szlakiem kolejowym, nowa droga miała ominąć szereg miejscowości.

Urzędniczy upór czy oszczędność wykonawcy?

Wykonawca robót Autostrada Wielkopolska S.A. od półtora roku próbuje przekonać Lubuski Urząd Wojewódzki, by ten zgodził się na zmianę decyzji lokalizacyjnej. Z kolei urzędnicy są zdania, że potrzebna jest nowa decyzja. Spółka z uwagi na zmianę zasad pobierania opłat z istniejącego odcinka autostrady, postanowiła wprowadzić 41 zmian do wydanej wcześniej decyzji lokalizacyjnej.
- Nastąpiło wstrzymanie rozmów dot. budowy II segmentu A2 (Nowy Tomyśl -
- Świecko) z uwagi na nowelizację Ustawy o Autostradach Płatnych i w związku
z tym zmianę systemu poboru opłat na A2 na tzw. mieszany - mówi rzecznik prasowy AWSA Zofia Kwiatkowska
- AW S.A. przeprowadziła analizę przebiegu trasy z Nowego Tomyśla do Świecka pod kątem dostosowania do zmian przepisów głównie z dziedziny ochrony środowiska i ewentualnego skorygowania projektu budowlanego. Naszym zdaniem w 41 miejscach istnieje potrzeba dokonania zmian jedynie punktowych, które mogą zostać uregulowane osobną decyzją i nie wymagają wydania nowej decyzji lokalizacyjnej dotyczącej całego odcinka autostrady z Nowego Tomyśla
do Świecka, co proponuje Lubuski Urząd Wojewódzki. Naszym zdaniem funkcja autostrady przy przyjęciu rozwiązania AWSA się nie zmieni, w razie potrzeby punktowo możemy projekt budowlany skorygować zwłaszcza, że w znakomitej większości sprawa dotyczy gruntów państwowych. W przypadku wystąpienia
o wydanie nowej decyzji lokalizacyjnej dla całego prawie 100 km odcinka trzeba liczyć się z przedłużeniem całego procesu inwestycyjnego o co najmniej 2 lata. Twarde prawo, ale prawo Innego zdania są urzędnicy. W piśmie od wojewody lubuskiego Janusza Gramzy czytamy:

"...odnosząc się do stanowiska rzecznika prasowego Autostrada Wielkopolska S.A. stwierdzam, iż Koncesjonariusz jak dotychczas nie podjął żadnych działań zmierzających do przygotowania dokumentacji do nowego wniosku lokalizacyjnego lub jego zmiany...

Nie ma możliwości prawnych wykonania punktowych zmian regulowanych odrębnymi decyzjami o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
gdyż dotyczy to w większości przypadków wejścia na grunty lasów państwowych,

"....co wymaga opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla przeznaczenia tych gruntów na cele nieleśne. Jedynie nowa decyzja lokalizacyjna.... umożliwia właściwe rozwiązanie również tego problemu".

- Od 1,5 roku czekamy na wniosek o wydanie nowej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu - mówi Bohdan Tołkacz kierownik działu gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego - Od lipca obowiązują nowe przepisy o ochronie środowiska, co jeszcze utrudni inwestorowi przygotowanie dokumentacji. Decyzja wydana zgodnie
z oczekiwaniami AW S.A. zostałaby podważona przez kontrolerów, jak to miało miejsce na południu Polski. Na rozpatrzenie ewentualnego wniosku mamy trzy miesiące. Zakładając, że dostarczona dokumentacja będzie zgodna z wymogami czas ten można nawet skrócić do miesiąca.


[link widoczny dla zalogowanych] Tel: 600 651 952

Roman Rzepa [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Czytelnik
Gość


PostWysłany: Pią 17:27, 16 Gru 2005    Temat postu:

Zanikający, popękany asfalt, nawierzchnia usiana licznymi wyrwami
- taki stan przedstawia kilkusetmetrowy odcinek drogi pomiędzy Zbąszyniem
a Lutolem Mokrym, za którego stan odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg
w Świebodzinie. Ten kawałek znajduje się w ciągu dróg powiatowych podlegających pod zarządy w Nowym Tomyślu i Międzyrzeczu i nie jest w żaden sposób połączony z siecią dróg świebodzińskich. Tak się składa, że w tym miejscu teren powiatu świebodzińskiego wcina się pomiędzy wspomniane dwa powiaty.
- Od kilku lat nie mieliśmy żadnej informacji, że to nasza droga - mówi Zofia Piotrowska-Białek, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg
w Świebodzinie
- W momencie powstawania powiatów nikt nam tej drogi nie przekazał. Stąd do tej pory ten szlak nie był w gestii naszego zainteresowania. Utrzymanie zimowe naszych dróg na terenie gminy Zbąszynek zleciliśmy samorządowi gminnemu. Droga nie stanowi istotnego elementu sieci komunikacyjnej dla gminy Zbąszynek, stąd znalazła się w drugiej kolejności odśnieżania.
Uwagi można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Gminy w Zbąszynku
tel. 068 3849 139.
Sprawy dotyczące remontu całej drogi ze Zbąszynia do Trzciela, która znajduje się w gestii trzech powiatów, omawiano na spotkaniu w Nowym Tomyślu.
- Mamy obietnice z Urzędu Marszałkowskiego, że otrzymamy około 1,5 miliona złotych na modernizacje drogi ze Zbąszynia do granicy województwa - mówi Joel Matuszek, starosta nowotomyski
- Mamy już zarezerwowany w budżecie swój 25 procentowy udział. Zostanie ułożony nowy dywanik, zwiększy się również szerokość drogi. Inwestycje chcemy zrealizować w przyszłym roku. Z kolei modernizacja międzyrzeckiego odcinka jest zrealizowana w znacznym stopniu.
Mamy zapewnienie starosty świebodzińskiego, że nie będzie hamulcowym
i również doprowadzi do remontu swej 800 metrowej części drogi. Tam również liczy się na pomoc samorządu wojewódzkiego, ale lubuskiego.


[link widoczny dla zalogowanych] Tel: 600 651 952

Roman Rzepa
Powrót do góry
silu
user 2000
user 2000Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 2336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zbąszyń
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:10, 08 Kwi 2011    Temat postu:

Odświeżam temacik gdyż zaczyna ta sprawa być paląca. Niedługo autostrada ma być gotowa do użytku a dojazd do węzła Trzciel to jest masakra i nie zapowiada się, że w tej kwestii coś się zmieni. Zdaje się, że taki dobrobyt jak autostrada w pobliżu miasta nigdy nie interesował i obecnie nie interesuję władz miasta...


Oto schemacik łącznicy z autostradą w Trzcielu:Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marioo29
user 50
user 50Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 16:11, 08 Kwi 2011    Temat postu: a2

Very Happy niby skonczona a ciekawe kiedy otwarcie Twisted Evil

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
silu
user 2000
user 2000Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 2336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zbąszyń
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:01, 11 Kwi 2011    Temat postu: Re: a2

marioo29 napisał:
Very Happy niby skonczona a ciekawe kiedy otwarcie Twisted Evil


Chyba piszesz o innej autostradzie gdyż skończona to ona nie jest. Jak na razie to jeden wielki plac budowyPost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Monty
user 40
user 40Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Okolica
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:07, 12 Kwi 2011    Temat postu:

Schemat b.ciekawy.Może ktoś<Silu?> sie orientuje jakie będa tablice przy zjazdach od strony granicy<DL-1> i od str.Poznania<DL-4>. Extra by bylo gdyby to byl napis<Zbąszyń Trzciel> !

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
silu
user 2000
user 2000Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 2336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zbąszyń
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:44, 29 Kwi 2011    Temat postu:

Monty napisał:
Schemat b.ciekawy.Może ktoś<Silu> sie orientuje jakie będa tablice przy zjazdach od strony granicy<DL> i od str.Poznania<DL>. Extra by bylo gdyby to byl napis<Zb> !


Niestety tego nie wiem. Kolejne foto z lotu ptaka:

oraz prace na wysokości Very Happy LaughingPost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marioo29
user 50
user 50Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:16, 02 Maj 2011    Temat postu:

eleganckie fotki . Dzieki , ciekawe kiedy otwarcie? Pozdrawiam zmotoryzowanych

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Monty
user 40
user 40Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Okolica
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:37, 05 Maj 2011    Temat postu:

Skoro nie ma w Zbaszyniu obwodnicy ani żadnego ronda, to czy nowe wladze samorzadowe nie mogłyby zafundować kierowcom jadacym od strony mostu do Nadobrzanki, już za PKO - prawy pas do jazdy na Wolsztyn i drugi do jazdy na wprost bądz w lewo na NTomyśl? Wystarczy tylko okroic kawałek MIEJSKIEGO skwerku koło Nadobrzanki.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wojski
user 40
user 40Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:00, 06 Maj 2011    Temat postu:

Bodajże za kadencji burmistrza R. Suchorskiego podczas "przebudowy" skrzyżowania taki sam pomysł przeszedł mi przez myśl. Ale zamiast zrobić dwa osobne pasy postanowiono utworzyć ten piękny skwerek przez co skrzyżowanie zrobiło się "ciaśniejsze".

Rok, czy dwa lata temu słyszałem coś o sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Jak dotąd nie powstała Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marioo29
user 50
user 50Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 6:32, 10 Maj 2011    Temat postu: xxx

jesli ktos czesto tamtędy jezdzi to można ku...cy dostac. A o zimie już nie wspomne. Tylko łyżwy zakładac Twisted Evil

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marioo29
user 50
user 50Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 6:37, 10 Maj 2011    Temat postu: do silu

Cool niema mnie obecnie w polsce od stycznia , tak więc trudno mi okreslic jak bardzo są zawansowane prace przy budowie autostrady . Pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
silu
user 2000
user 2000Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 2336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zbąszyń
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:38, 12 Maj 2011    Temat postu: Re: do silu

marioo29 napisał:
Cool niema mnie obecnie w polsce od stycznia , tak więc trudno mi okreslic jak bardzo są zawansowane prace przy budowie autostrady . Pozdrawiam


jasna sprawa Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zbąszyń :: Nasze miasto Strona Główna -> Miasto i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin